пʼятниця, 13 квітня 2018 р.

"Так тупо мені ще не погрожували". Главред НЧ повідомив про "наїзд" Пашинського


Головний редактор журналу "Новий Час" повідомив, що після публікації статті, одним з основних фігурантів якої став нардеп від "Народного фронту" Сергій Пашинський, в редакцію видання прийшли адвокати останнього з пропозицією "урегулювати ситуацію"

     Головний редактор журналу "Новий Час" (НВ) Віталій Сич заявив, що на адресу редакції видання і його особисто почали
надходити погрози. За словами головреда, все почалося після публікації статті під заголовком "Служили два товариші" про корупцію у сфері держзамовлення військово-промислового комплексу за участю нардепа від "Народного фронту" Сергія Пашинського і заступника секретаря РНБО Олега Гладковського (Свинарчука).
     "У статті йшлося про те, що, на думку численних джерел, вони (Гладковський і Пашинський - Прим. Ред.) є головними бенефеціарами схем при держзамовленнях військово-промислового комплексу (ВПК), так і продаж за кордон продукції ВПК і купівлі за кордоном військової техніки", - написав Сич на своїй сторінці в Facebook, додавши, що після виходу матеріалу редакція отримала вимоги спростування статті і погрози судових позовів від декількох юридичних осіб, які є фігурантами статті.
     "Сам Сергій Пашинський також опублікував на сайті Цензор.нет великий матеріал з вимогою спростування нашої статті і загрозою судового розгляду", - уточнив главред. За його словами, викладені в його матеріалі (Пашинського - Ред.) "аргументи апелюють до другорядних аспектів матеріалу і взагалі не стосуються основних питань в статті", а саме:

• Як виходить, що старі БМП часів Варшавського договору, куплені в Чехії за суму близько 25 тис євро за штуку, після розбирання в Польщі на запчастини і складанні з модернізацією в Житомирі, обходяться Україні в суму понад 150 тис дол за штуку?;

• Навіщо взагалі Україна закуповує старі БМП в Чехії за складними схемами через Польщу?;

• Чому Україна продає детонатори через кіпрські офшори, в результаті чого кінцевий покупець у Сербії купує їх за ціною в 7 разів вище, а Україна отримує в 7 разів менше суми, яку за неї платить кінцевий споживач?;

• Чому Україна при цьому проводить платежі через латвійський банк, який американський Мінфін вже звинуватив у відмиванні грошей?;

• Чому син Пашинського працює на керівній посаді в держкомпанії, яка продає зброю за кордон? Хіба це, м'яко кажучи, не конфлікт інтересів і порушення всіх стандартів етики?

     "Вони в досить ввічливій формі і з посмішкою (поки не буду називати їх імена) сказали, що люди хочуть "рвати" Новий Час, але є й інший варіант. Я уточнив, що означає "рвати", чи не мається на увазі фізична загроза? Вони відповіли, що, мовляв, розумійте, як хочете, там люди емоційні. Потім уточнили, що мають на увазі людей в Мінобороні та оточення Пашинського в парламенті.
     Мирним варіантом врегулювання виявилася публікація в журналі повного тексту багатосторінкової вищезгаданої статті Пашинського. Також мені передали чорно-білу фотографію Пашинського, яку, на моє прохання, мені передадуть в кольоровому вигляді і яку я повинен поставити на всю обкладинку як частину вибачення.
     Мені також дали особистий телефон Пашинського з пропозицією зателефонувати йому і налагодити людський контакт.

Немає коментарів:

Дописати коментар